Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Rozalii w Suszu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela zwykła  17.11.2019r.

1.      Dziś przypada 3 Niedziela miesiąca i taca jest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Za ofiary serdecznie dziękuję.

2.      W Liturgii Kościoła: jutr bł. Karoliny Kózkówny; we wtorek bł. Salomei; w środę św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek Ofiarowanie NMP; w piątek św. Cecylii - patronki śpiewów kościelnych.

3.      Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy kleryka z naszego Wyższego Seminarium Duchownego, który po Mszach będzie rozprowadzać kalendarze a dochód będzie przeznaczony na utrzymanie uczelni.

4.      Za tydzień przypada ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego Kościoła i obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla.

5.      Modlitwa za zmarłych - wypominki - w naszej parafii jest codziennie o godz. 1730, Msza zbiorowa "gregoriańska" przez cały listopad o godz. 1800. Do końca miesiąca można składać wypominki, koperty z kartkami są wyłożone przy skrzynce na wypominki.

6.      Jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" w którym wywiad z Abby Johnson działaczki pro-life.

7.      Zapowiadana pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się w terminie od 28.02 - 06.03.2020r. koszt 3900zł + 45$. Warunkiem takiej ceny i terminu jest przedpłata do dwóch tygodni stąd prośba by osoby które już się zdeklarowały na wyjazd i te które się zapiszą dokonały wpłaty zaliczki.  Szczegóły w gablocie, w zakrystii i na stronie parafii- Poniżej, po Intencjach Mszalnych Spotkanie organizacyjne będzie jutro o 1830 w salce katechetycznej.

----------------------------- odeszli w minionym tygodniu ---------------------------------------

+ Barbara Semrau l. 79

Intencje Mszalne w tygodniu 10.11. - 17.11.2019r.

XXXIII Niedziela Zwykła

17.11.2019r.

800  + Marian, Anna, Krzysztof Chojnaccy

1000 + Tadeusz Mankiewicz, Anna, Teresa i Marcin

1200 + Henryk, Henryka, Irena Mędrek

1800 Msza zbiorowa greg.                                                                       

Poniedziałek

18.11.2019r.

700 + Wioletta Wawer - od mieszkańców Nipkowa

1800 Msza zbiorowa greg.                                                                               

Wtorek     

19.11.2019r.

700  + Anna Hankus

1800  1/ Msza zbiorowa greg.                                                                              2/ Dziękczynno - błagalna z prośbą o zdrowie dla Ewy, Krzysztofa i Michała oraz całej rodziny

Środa 

20.11.2019r.

 

700 + Stanisław Gocaliński - od uczestników pogrzebu

1800  1/ Msza zbiorowa greg.                                                                          2/ + Zofia Konofalska

Czwartek

21.11.2019r.

700 + Lidia Żuchlińska -od uczestników pogrzebu

1800 1/ Msza zbiorowa greg.                                                                           2/ O błog. Boże i zdrowie dla Felicji w 1 r. urodzin

Piątek

22.11.2019r.

 

700 + Anna Hankus

1800 1/ Msza zbiorowa greg.                                                                              2/ + Krzysztof i Helena Nowakowscy 1r.śm.

 Sobota 

23.11.2019r.

700 + Anna Hankus

1800 1/Msza zbiorowa greg. (+ Stanisława Rutkowska1r.śm.)                                                                        2/ + Marcin Cieciera 1r.śm. - int. od Agnieszki

XXXIV Niedziela Zwykła

CHRYSTUSA KRÓLA

24.11.2019r.

800 + Stanisław Chodowiec /3r.śm./; Czesława i Józef Pacholec; Bronisława i Jan Chodowiec

1000 1/ + Artur Bienias 1r.śm.                                                                        2/ + Bogdan, Piotr i Anna

1200 1/ O zdrowie i błog. Boże dla Bogumiły w 80 urodziny                      2/ Dziękczynna za 51 lat chrztu oraz błog. Boże dla rodziców, chrzestnych i zbawienie dla mamy

1800  Msza zbiorowa greg.  (+ Stanisława Rutkowska 1r.śm.)                                                                                

      

W sprawach pilnych proszę dzwonić pod numer 601 186 556   ks. Radosław Klein


Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym

28.02-06.03.2020r. cena 3900zł + 45$

Jerozolima (Góra Oliwna –Via Dolorosa –Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego –Ściana Płaczu –Wzgórze Świątynne –Yad Vashem –Ain Karem) –Betlejem (Pola Pasterzy –Bazylika Narodzenia –Grota Mleczna) –Hajfa –Góra Karmel –Góra Tabor –Nazaret –Kana Galilejska –Kafarnaum –Tabgha –Góra Błogosławieństw –Jerycho –Jordan –Morze Martwe

            

                                                                                      

Dzień I

- Spotkanie na lotnisku Warszawa Modlin o godz. 13:30

- Odprawa biletowo – bagażowa

- Wylot do Tel Avivu o godz. 15:45 - Przylot do Tel Avivu o godz. 20:40

- Transfer do hotelu  w Betlejem

Dzień II

- Śniadanie,

- Ain Karem: Miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Św. Elżbiety,

- Yad Washem – muzeum holokaustu, - Kneset – współczesny parlament,

- Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna: Msza Święta, Pole Pasterzy,- Mała Arabka, - Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg

Dzień III

- Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu w Betlejem,

- Przejazd na Północ Izraela,- Cezarea Nadmorska: teatr romański, akwedukty – miejsca ściśle związane z Herodem,- Hajfa: Klasztor Stella Maris, Panorama Ogrodów Bahaiskich,- Nazaret: Bazylika Zwiastowania Pańskiego,

- Kana Galilejska: Miejsce Pierwszego Cudu Jezusa, - Zakwaterowanie w  hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie, obiadokolacja i nocleg,

Dzień IV

- Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,- Rejs po Jeziorze Galilejskim,- Góra Błogosławieństw, -Tabgha: Kościoły Rozmnożenia chleba i ryb oraz Prymatu Piotra,

- Kafarnaum: Synagoga i dom Piotra, - Góra Tabor, Msza w ciągu dnia,- Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem

Dzień V

- Śniadanie,

- Góra Oliwna: Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny – Kościół Wszystkich Narodów, panorama Starego Miasta, - Góra Syjon: Wieczernik, Grób Dawida, Kościół Zaśnięcia NMP,

- Galicantu,- Msza w ciągu dnia, - Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja,

Dzień VI

- Śniadanie, - Stare miasto jerozolimskie + ściana płaczu, - Via Dolorosa,- Kościół Św. Anny,

- Sadzawka Betesda, - Bazylika Grobu Pańskiego,- Msza św., -Czas wolny do spędzenia na Starym Mieście,- Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja

Dzień VII

- Śniadanie, - Betania: Grób Łazarza, - Jerycho, panorama Góry Kuszenia, - Msza św. -  Rzeka Jordan: Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, - Morze Martwe: kąpiel i wypoczynek,

- Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja,

Dzień VIII

-Śniadanie,- Wykwaterowanie -  Wyjazd na lotnisko do Tel Aviviu, -Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 11:30 - Wylot do Polski o godzinie 13:30   -Przylot do Warszawy Modlin 16:40

 - Zakończenie programu

Kolejność programu może ulec zmianie

W cenę wliczone:

·         Transport autokarem z wi-fi na pokładzie

·         Zakwaterowanie z wyżywieniem w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych

·         1 butelka wody  na osobę dziennie

·         Czapki, mapy, certyfikaty i zdjęcia magnetyczne

·         Koszty zwiedzania wg programu; Ubezpieczenie; Audio Guide

·         Polskojęzyczny przewodnik

·         Bilet lotniczy z bagażem rejestrowanym 20kg i bagażem podręcznym o wym. 40 x 20 x 25 cm

Dodatkowo płatnie:

45 USD/os napiwki obligatoryjne;  Transfer na i z lotniska w Polsce Duży bagaż podręczny o wym. 55 x 40 x20 opcjonalnie płatny 100 PLN/ os

KONTAKT

proboszcz  ks. Radosław Klein tel. 601 186 556

10.11.2019r.
03.11.2019r.
27.10.2019r.
Modlitwa
Stary Testament
Ks.Proboszcz Radosław Klein
Fotogaleria